OPEL DRIVE PLAN. Pytania i odpowiedzi

 

Opel Drive Plan. Nowa Insignia od 847 zł netto/m-c. Marcin Dorociński

Nowa Insignia w Opel Drive Plan.

 

Stała miesięczna opłata za używanie nowego Opla. Bierzesz nówkę np. na trzy lata. Modele objęte Opel Drive Plan? Większość, m.in. Astra, Corsa, MOKKA X, Insignia, Crossland X, Grandland X, Zafira.

 

Ile wynosi abonament?

Rata miesięczna może być niższa niż podane. Podane abonamenty są za wersje ze średniej półki, z pokaźnym wyposażeniem. Jakie to wersje? Patrz cenniki pdf pod obrazkami.

Opel Corsa E
od 517 zł +vat/mc

pdf Corsa 5-drzw.

Opel Astra V
od 612 zł +vat/mc

pdf Astra 5-drzw.  |  Astra w ODP

Opel Insignia B Grand Sport
od 847 zł +vat/mc

pdf Insignia B Grand Sport 5-drzw.

Opel Insignia B Sports Tourer
od 871 zł +vat/mc

pdf Insignia B Kombi

Opel Astra V SportsTourer
od 652 zł +vat/mc

pdf Astra Kombi  |  Astra w ODP

Opel Mokka X
od 711 zł +vat/mc

pdf MOKKA X  |  MOKKA X w ODP

Opel Zafira C
od 845 zł +vat/mc

pdf Zafira

Opel Grandland X
od 885 zł +vat/mc

pdf Grandland X

Opel Crossland X
od 699 zł +vat/mc

pdf Crossland X

Opel Combo Van
od 780 zł +vat/mc

pdf Nowe Combo Life w Drive Planie

Opel Combo Van
od 795 zł +vat/mc

pdf Combo Van

Opel Combo Tour
od 846 zł +vat/mc

pdf Combo Tour Van

Opel Movano
od 1266 zł +vat/mc

pdf Movano

Opel Vivaro Van
od 1199 zł +vat/mc

pdf Vivaro Van  |  Vivaro w ODP

więcej o cennikach

 

Na czym polega Opel Drive Plan?

Stała i niska opłata miesięczna (abonament) za używanie samochodu. Prawie wszystko wliczone w opłatę (cena samochodu, przeglądy, naprawy). Ubezpieczenie i opony są wliczone opcjonalnie. Paliwo nie jest wliczone ;) Samochód klient bierze nowy i zwraca go po trzech latach (albo dwóch, czterech). I bierze kolejny nowy samochód. Albo i nie.

Dlaczego rata miesięczna w Opel Drive Plan jest niska? Tu wyjaśniamy.

 

 
Co zawiera Opel Drive Plan?
Finansowanie (raty stałe) tak
Gwarantowana wartość rezydualna (choć Klient ma możliwość wykupu samochodu po kontrakcie) tak
Zryczałtowany serwis w ASO Opel w okresie trwania umowy (przeglądy okresowe, naprawy eksploatacyjne i pogwarancyjne) tak
Likwidacja szkód w ASO Opel tak

Samochód zastępczy na czas napraw blacharsko-lakierniczych (polisa ubezpieczeniowa) oraz mechanicznych (Gwarancja Mobilności Opel)

tak
Polisa assistance Gwarancja Mobilności Opel na cały okres umowy tak
Pakiet ubezpieczeń PZU Opel Aby skorzystać z programu Opel Drive Plan i odebrać samochód, musisz wykupić polisę PZU Opel. Klient ma do wyboru trzy opcje ubezpieczenia pojazdu: (a) polisa roczna opłacona z góry,
(b) polisa wieloletnia doliczona do raty miesięcznej,
(c) polisa wieloletnia opłacona z góry.
Opony wraz ze składowaniem i wymianą (klasy medium, np. Uniroyal, Fulda, Kleber lub premium, tzn. Continental lub porównywalne) opcja

tak - standard

 

Pytania?

Piotr Damaziak

Specjalista ds. samochodów nowych (dostawczych i osobowych). Koszty, VAT

Salon Raszyn k. Warszawy

tel. 605 910 883

Radosław Sarnowski

Doradca ds. samochodów nowych osobowych i dostawczych.

Salon Raszyn k. Warszawy

tel. 605 910 945

Krzysztof Chołuj

Doradca ds. samochodów nowych (osobowych i dostawczych). PIT, VAT. Szef salonu

Salon Radom

tel. 603 750 325

Łukasz Kozioł

Doradca ds. samochodów dostawczych. PIT, VAT

Salon Raszyn

tel. 605 900 089

 

 

Na jaki okres?

Najczęściej na 24 lub 36 miesięcy. Opcjonalnie na 48 miesięcy.

Okres można zmienić w trakcie umowy. Rata zostanie przeliczona, jeśli np. zmienisz z 36 na 48 m-cy, możesz być nawet lekki spadek miesięcznego abonamentu.

 

 

Zwykły leasing a Opel Drive Plan...

czyli dlaczego rata miesięczna może być niska

W zwykłym leasingu rata jest wyższa, bo zazwyczaj klient na koniec przejmuje samochód za symboliczne 1% ceny. Dlaczego w Opel Drive Plan rata miesięczna może być niższa?

  1. Pojazd w programie Opel Drive Plan musi być serwisowany w autoryzowanym serwisie (i ten serwis jest wliczony w ratę), więc jeśli klient odda po kontrakcie samochód dealerowi, ten nie ryzykuje, bo brakuje dobrych używanych samochodów na rynku (dealer łatwo odsprzeda samochód po programie Opel Drive Plan)
  2. Jeśli klient zdecyduje zatrzymać samochód, cena wykupu będzie wyższa niż przy zwykłym leasingu. Z drugiej strony klient nie musi wykupywać samochodu - zawsze może go oddać dealerowi.

 

Zwykły leasing

Zwykły leasing: opłata wstępna, raty, wykup

Opel Drive Plan

Zwykły leasing: opłata wstępna, raty, wykup

 

 

Dla kogo Opel Drive Plan?

  1. Dla tzw. MŚP - Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W praktyce dla każdego kto prowadzi działalność gospodarczą, samozatrudnionego, prawnika, lekarza, aptekarza, ogrodnika, piekarza, itd. Dla spółek cywilnych, z o.o., i akcyjnych również.
  2. Dla klientów indywudualnych - osób, które nie potrzebują kosztów i odliczeń VATu, ale też nie potrzebują zobowiązań, czyli po trzech latach wolą znów nowy, sprawny samochód, zamiast starego na własność. W przypadku osób prywatnych nazywa się to Najem konsumencki / Leasing konsumencki.

 

Ciekawostka

Samochody jakich marek opłaca się kupować w full leasingu z serwisem i niską ratą, takim jak Opel Drive Plan?

Takie, które trzymają wartość. Twoja niska rata jest bowiem możliwa tylko przy tych markach, których samochody po 3 latach eksploatacji są nadal stosunkowo dużo warte. Czyli popularne i stosunkowo niedrogie, jak Opel.

Natomiast mniej opłacalne są w full leasingu marki drogie, ekskluzywne (duża utrata wartości w pierwszych latach, więc niemożliwa niska rata miesięczna, bo dealer nie może zagwarantować wysokiej tzw. wartości rezydualnej - nie może zagwarantować, że po trzech latach "odkupi od klienta" samochód po wysokiej cenie), albo nawet marki tanie, ale niepopularne (nieznane na rynku), które po trzech latach są warte połowę ceny nowego samochodu. Takie samochody warto ew. kupić w zwykłym leasingu, tzn. spłacamy w całości samochód w trzy lata i przejmujemy go na własność za symboliczne 1%.

Czy wiesz, że?

Opel ma dwa modele - Astrę i Movano - dla których Eurotax prognozuje jedne z najniższych w Polsce utraty wartości i jedne z najniższych miesięcznych kosztów użytkowania (np. tu pokazane dla Movano).

 

 

Opel Drive Plan, Astra od 612 zł netto/m-c, MOKKA X od 711 zł netto /m-c, Corsa od 549 zł netto/mc, Zafira od 845 zł netto/mc

 

 

Opel Drive Plan a inne leasingi Opla

W porównaniu z Leasingiem Mobilnym, leasingiem Opel Business Services, a zwłaszcza w porównaniu ze "zwykłym" leasingiem operacyjnym, Opel Drive Plan:

Opel Drive Plan to więc program dla przedsiębiorców, którzy zawsze chcą jeździć samochodem max 3-letnim, nie chcą wykupywać (przejmować na własność) samochodu po zakończeniu kontraktu albo biorą tylko pod uwagę taką ewentualność, chcą mieć stałą, gwarantowaną, niską miesięczną opłatę i pełne korzyści podatkowe, typowe dla leasingu.

Warto jeszcze wspomnieć o usłudze Free2Move, która w przyszłości zastąpi Opel Drive Plan. Free2Move, chociaż podobnie jak Drive Plan, powala wynająć samochód na 3 lata, idzie w kierunku carsharingu, czyli wynajmu na minuty/godziny.

 

 

Które modele w Opel Drive Planie?

Wszystkie. Suv MOKKA X, poręczna Corsa, crossovery Crossland X i Grandland X, kompaktowa Astra, super pojemne Combo, van Zafira, flagowa Insignia. Samochód do Drive Planu klient może wybrać spośród dostępnych u nas w salonie od ręki, jak i zamówić "do produkcji".

 

 

Opel Drive Plan w praktyce

Klient - przedsiębiorca zainteresowany nowym samochodem marki Opel otrzymuje ofertę samochodu w programie Opel Drive Plan. W propozycji klient dostaje informację o wysokości opłaty wstępnej (OW), standardowo w wysokości 10% ceny (ew. w przedziale 0 do 40%) oraz ATRAKCYJNĄ RATĘ MIESIĘCZNĄ w skład której wchodzą:

 

Dlaczego warto wybrać polisę wieloletnią wliczoną w ratę serwisową?

 

Limity przebiegu

Od 20 do 240 tys. km na kontrakt. Np. limit 60 tys. km przy kontrakcie 3-letnim oznacza, że możesz zrobić w ciągu roku średnio 20 tys. km.

Maksymalne limity przebiegu wynoszą:

Oczywiście miesięczny abonament będzie tym niższy im niższy limit przebiegu wybierzesz.

 

Czy wszystkie wersje danego modelu można kupić w Opel Drive Plan?

Zazwyczaj z Opel Drive Plan wyłączony jest podstawowy poziom wyposażenia Essentia, czasem najsłabszy silnik. Np. nie można było kupić w ODP Astry V Essentia z silnikiem benzynowym wolnossącym 1.4 100KM, czyli wersji bazowej. Z kolei np. w Corsie z Drive Planu wyłączona była zarówno najtańsza wersja Essentia, jak i najdroższa Cosmo. Najpopularniejsze, najczęściej wybierane przez polskich klientów wersje (czyli wersje "środkowe" i upper-intermediate) są w Drive Planie.

Dlaczego niektórych wersji danego modelu nie ma w Drive Planie? Ideą programu jest "cieszenie się życiem", a więc i dobrze wyposażonym samochodem. Być może oferowanie wersji słabo wyposażonych kłóciłoby się z założeniami programu.

 

Czy jest 0% opłaty wstępnej?

Może być opłata wstępna 0%, może być też do 40% - wtedy abonament miesięczny będzie niższy.

 

Czy któryś okres/limit przebiegu jest tańszy niż inne?

Chociaż Opel w swoich reklamach z reguły podaje stawki dla 3 lat i 60 tys. km przebiegu, nie jest ta kombinacja jakoś bardziej korzystna niż inne. Tyle, że takie przebiegi robi statystyczny przedsiębiorca. Równie dobrze możesz wybrać 2 lata i 80 tys. km przebiegu, albo 4 lata i 80 tys. km i też pewnie rata wypadnie porównywalnie korzystnie...

 

Opony

Klient może poprosić o doliczenie do abonamentu kompletu opon zimowych z wymianą i przechowywaniem. Może wybrać spośród dwóch klas opon:

 

Assistance różni się na plus

Assistance w Opel Drive Plan jest na cały okres umowy, czyli jeśli umowa jest na 48 miesięcy, to na tyle dostajesz Assistance. Leasingi "tradycyjne" z reguły dają Assistance tylko w okresie gwarancji samochodu, która wynosi np. 2 lata.

Ponadto przy ew. naprawie blacharskiej w Opel Drive Plan dostajesz samochód zastępczy na cały okres naprawy, czego też "zwykły" leasing mógłby nie zapewniać.

 

Ubezpieczenie

W Opel Drive Plan "by default" dostajesz ubezpieczenie wliczone w ratę na cały okres umowy driveplanowej, co ma te zalety, że:

Są też dwie inne możliwości. Albo wykupisz sam ubezpieczenie na rok, albo od razu na kilka lat. Musi to być pakiet PZU Opel.

 

Co po zakończeniu umowy?

Po zakończeniu umowy Opel Drive Plan klient może:

 

Wykupiłem na własność samochód po Opel Drive Plan...

I chcę go sprzedać z zyskiem na rynku wtórnym. Co z podatkami?

Przy odsprzedaży samochodu wykupionego z leasingu (czyli również z Opel Drive Plan, który jest formą leasingu), należy zapłacić podatek dochodowy od różnicy pomiędzy wartością sprzedaży na rynku wtórnym a ceną wykupu. Do takiej transakcji należy też doliczyć VAT.

 

Jakie dokumenty do umowy Drive Planu?

Do zawarcia umowy leasingowej Drive Planu potrzebujesz: wypis z ewidencji działalności gospodarczej albo KRS. Dowód osobisty + prawo jazdy. Tu pełna lista dokumentów.

 

Korzyści

 

 

Jaki samochód w Opel Drive Plan

 

 

Pytania?

Piotr Damaziak

Specjalista ds. samochodów nowych (dostawczych i osobowych). Koszty, VAT

Salon Raszyn k. Warszawy

tel. 605 910 883

Radosław Sarnowski

Doradca ds. samochodów nowych osobowych i dostawczych.

Salon Raszyn k. Warszawy

tel. 605 910 945

Krzysztof Chołuj

Doradca ds. samochodów nowych (osobowych i dostawczych). PIT, VAT. Szef salonu

Salon Radom

tel. 603 750 325

Łukasz Kozioł

Doradca ds. samochodów dostawczych. PIT, VAT

Salon Raszyn

tel. 605 900 089

 

 

Zobacz także

 

 

Deszcz nagród dla Opla

podczas gali Fleet Derby 2018 i Fleet Cars & Vans, Fleet Auto Premium 2018 07.2018

Warszawa. Firma Opel została aż czterokrotnie nagrodzona podczas odbywającej się niedawno uroczystej gali VII edycji ogólnopolskiego plebiscytu Fleet Derby 2018 oraz IV edycji testów Fleet Cars&Vans i Fleet Auto Premium.

Marka Opel otrzymała prestiżową statuetkę dla Motoryzacyjnej Marki Flotowej w kategorii Samochodów Osobowych w VII edycji ogólnopolskiego plebiscytu Fleet Derby 2018.

Ponadto niemiecka marka została również doceniona za swoje produkty finansowe. Program wynajmu długoterminowego Opel Drive Plan uznany został Najlepszym Produktem, Usługą Flotową w kategorii Program Finansowy Importera dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Insignia – po raz drugi z rzędu zdobyła tytuł Najlepszego Samochodu w kategorii Fleet Cars: Duży Samochód Firmowy w tegorocznej edycji testu Fleet Cars & Vans, Fleet Auto Premium 2018.

Grandland X – najnowszy crossover marki Opel – został wybrany Najlepszym Samochodem w kategorii Fleet Auto Premium: Samochód dla Menadżera. Łącznie do tegorocznej edycji zostało zgłoszonych aż 90 samochodów.

 

Nagrody flotowe dla Opla

 

 

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę na nowy samochód z dobrą ceną! Lub zadzwoń!

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Mam już Opla (lub ma ktoś z rodziny, lub ma moja firma)
Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, taksówkarz, niepełnosprawny - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

 

 

Dixi-Car - dealerem Opla numer dwa w Polsce!

Dixi-Car stoi na pudle! Blisko 2000 nowych samochodów Opel, osobowychdostawczych, wyjechało z naszych salonów w 2017 r. - drugi najlepszy wynik wśród ok. 60 polskich salonów Opla. W regionie mazowieckim, w sprzedaży detalicznej, jesteśmy pierwsi!

02.2018

Flagi Opel

Czy rok 2018 przyniesie salonom Dixi-Car pierwsze miejsce w Polsce? W 2016 r. byliśmy trzecim dealerem Opla w Polsce. W 2017 - drugim.

Odnotujmy też pozycję Dixi w podziale detal, b2b, flotę. Sprzedaż nowych Opli klientom detalicznym - Dixi na pierwszym miejscu w dystrykcie (Mazowsze i fragmenty województw ościennych). B2b (mały i średni biznes) - Dixi-Car na drugim miejscu w dystrykcie. Duże floty - Dixi-Car na drugim miejscu w dystrykcie, ale i w całej Polsce!

Więcej - jak sprzedają się Ople



 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Wyprzedaż 2018 Opel. Wyprzedzasz